top of page
WhatsApp Image 2023-01-03 at 11.45.35.jpeg

ד"ר זאב אליצור - ראש התכנית ומנהל העמותה

 

זאב הוא מורה, חוקר ויזם חברתי. בעל תואר שלישי במחשבת ישראל מאוניברסיטת בן גוריון, תואר שני במדע הדתות ותואר ראשון במדעי המחשב ובתכנית אמירים למצטיינים מהאוניברסיטה העברית. לימד במשך השנים מחשבת ישראל ומדע הדתות במסגרות שונות מן התיכון ועד לאוניברסיטה, יזם ופיתח תכניות לימודים בספרות חז"ל ומדעי הרוח. נמנה על מקימי המגמה למצטיינים במדעי הרוח בתיכון הישראלי למדעים ולאמנויות. מגדל ארבעה ילדים וחובב ריצה.

אילן ארונין - סמנכ"ל תפעול ופיתוח, ומורה בגדרה ובקבוצה הארצית

אילן מחזיק בשני תארים במדעי הרוח מהאוניברסיטה העברית: תואר ראשון בהיסטוריה ובלימודי אסלאם, ותואר שני בלימודי אסלאם. את התואר השני עשה במסגרת בית ספר מנדל לתלמידים מצטיינים וקבוצת מחקר של האיחוד האירופאי לחקר הרפואה במזרח התיכון. אילן כתב את התזה שלו על פרשנויות קוראן רפואיות שנכתבו בין סוף המאה ה-19 לאמצע המאה ה-20. בנוסף, הוא מנהל את תיק אוסטריה בישראל, מטעם משרד התיירות האוסטרי. בעל חיבה עזה לשפות, לתה ולכלב שלו טובי.

WhatsApp Image 2023-01-03 at 10.57.24.jpeg

מלחם בדר - מנהל ומורה ב - بيت الحكمة (בית אלחכמה)

את הקבוצה דוברת הערבית של רוח צעירה - بيت الحكمة (בית אלחכמה) - מלמד מלחם בדר, מייסד ומנהל ביה״ס ׳אבדאע׳ לאמנויות, במזרח ירושלים. מלחם הוא בעל תעודת הוראה בפילוסופיה ממכון כרם להכשרת מורים ומורה לפילוסופיה. בעל תואר שני במחשבת החינוך מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובוגר תכנית ״מפגשים אינטלקטואלים בעולם האסלאם״ מהאוניברסיטה החופשית בברלין, גרמניה. שם כתב את התיזה שלו, שעסקה בסיבוכים הפילוספיים בתיאולוגיה של הפילוסוף הנוצרי יחיא אבן עדי.

ד"ר ימית רחמן שרירא - מורה בירושלים

ימית היא היסטוריונית של אמנות, מתמחה בנצרות ובעליה-לרגל, ועמיתת פוסט דוקטורט באוניברסיטה העברית. דור שביעי בירושלים, בה היא מתגוררת עם משפחתה גם היום, אחרי תקופות בברלין ובפילדלפיה. בשנים האחרונות משלבת בין הוראה ומחקר, ועוסקת בזיקות שבין טקסטים ודימויים חזותיים, לבין המרחב של אירופה וארץ הקודש בימי-הביניים ובראשית העת-החדשה. צמחונית רוב חייה, קוראת המון והכל, כותבת למגירה, וחולמת ללמוד לרכוב על אופניים.

 

 

reader card yamit.jpg
צבי.jpg
 צבי לובושיץ - מורה בירושלים ובדרום מישור החוף

צבי גר בירושלים ומחלק את זמנו בין מחקר אקדמי ועשיה חינוכית. את התואר הראשון עשה במכללת הרצוג לחינוך ואת השני בחוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית. כעת הוא דוקטורנט בחוג למדעי הדתות ומתמחה במיסטיקה והיסטוריה של העת החדשה.  משתדל לחייך לעולם ולנשום נוף פתוח לפחות פעם בשבוע.

שגיא דרורי - מורה בכרמיאל ומנהל חינוכי

נשוי באושר לילי ואב לפלג וגוני המתוקות. כיום גר בכמון שבגליל ובמקור מקיבוץ מעגן על שפת הכנרת. בעל תואר ראשון בחינוך ופוליטיקה וממשל ותואר שני בספרות עברית מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. בעל תעודת הוראה באזרחות ממכון "כרם" לחינוך יהודי הומניסטי בירושלים.

בעבר ריכז את תכנית שנה ב' במכינה קדם צבאית אדרת, ליווה ש''ש, לימד וחינך במספר מסגרות פורמליות ובלתי פורמליות. בשנים האחרונות מלמד בבתי ספר ומסגרות למחוננים ומצטיינים וביניהן "רוח צעירה" ו-"מרכזי מדע ודעת" בצפון ובמרכז. 

sagidrori85@gmail.com

WhatsApp Image 2022-12-31 at 20.21.44.jpeg
IMG_20181011_094108.jpg
ד"ר נדב צבר- מורה בירושלים

נדב מתגורר ברחביה, נשוי לשיפי ואב לשקד הרך. בעל תואר שלישי בבלשנות מהאוניברסיטה של העיר ניו יורק, תואר שני בבלשנות ותואר ראשון בפילוסופיה ובמדעי הקוגניציה מהאוניברסיטה העברית. חוקר סמנטיקה, במיוחד של מילים בעלות משמעויות קרובות. בשנה האחרונה עבד על פוסט-דוקטורט ופרסם ספר. מורה לפילוסופיה בתיכון הישראלי למדעים ואומנויות, וכן מלמד אנגלית כשפה זרה באוניברסיטה העברית. מתנייד בעיר בהליכה או באופניים, חובב יוגה, מוסיקת רוק, ותוכניות וספרים לילדים.

nadavs@hanisui.school

אורי כרמלי - מורה בגדרה

 

בגיל צעיר נתקל אורי באמירתו של הפילוסוף היווני הרקליטוס 'לא ניתן להיכנס לאותו הנהר פעמיים'. מאז פיתח סקרנות הולכת וגוברת לפילוסופיה ותחומי עיון קרובים. הקריאה בנושאי פילוסופיה, היסטוריה ותולדות האומנות, ליוותה אותו במהלך התיכון, הישיבה הגבוהה, והצבא. את לימודי  התואר הראשון שלו עשה במרכז האקדמי שלם, בפילוסופיה, מחשבת ישראל ולימודים הומניסטיים. שם למד גם על הערך והזכות שבהעברת הרעיונות הללו הלאה. כיום אורי מאסטרנט לפילוסופיה באונברסיטת תל אביב, המנהל של מרכז הלל באוניברסיטה העברית  ומלמד רוח במסגרות שונות.

ד''ר אבינועם נאה - מורה בקבוצה הארצית

אבינועם הוא היסטוריון ואיש חינוך, בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית ועמית פוסט דוקטורט באוניברסיטת חיפה. לצד מחקרו האקדמי שמתמקד בהיסטוריה תרבותית וכלכלית של העת החדשה המוקדמת, הוא לימד והדריך לאורך השנים במסגרות מגוונות, וכיום מנהל את תוכנית אידאה באוניברסיטה העברית. אבינועם מתגורר בירושלים, נשוי לנעמי, ואב לשלושה ילדים חמודים. בעל חולשה לפחמימות פשוטות ולסרטים דוקומנטרים על מלחמות המאה ה-20.

נועה מיליקובסקי-מרינברג - מורה בתל אביב ומנהלת פדגוגית

נועה בעלת תואר ראשון בתולדות האמנות ותואר שני בלימודי תרבות, שניהם מהאוניברסיטה העברית. זה כבר לא מעט שנים שהיא מלמדת תולדות האמנות בבית ספר הימלפרב בירושלים, ובעברה לימדה גם בתיכון ליד האוניברסיטה ובמכון כרם. נועה אוהבת ללמוד ואוהבת ללמד, והכי אוהבת לעשות זאת יחד. מלבד זאת,  היא אוהבת לעקוב אחר הבשלת הקומפוסט, להחזיר אותו לאדמה ולצפות בה מצמיחה חיים חדשים. נועה מתגוררת במזכרת בתיה עם משפחתה.

תמונה לאתר.jpeg
WhatsApp Image 2022-12-31 at 18.35.41.jpeg

ניצן ריבלין - מורה בראשון לציון

ניצן היא אשת חינוך ומנחת קבוצות העוסקת ביהדות פלורליסטית ובמקום שנוצר בין חילונים ודתיים. בעלת תואר ראשון בספרות ומחשבת ישראל ותואר שני בחינוך יהודי, שניהם מהאוניברסיטה העברית. מלווה בית ספר יסודי לחילונים ודתיים ביפו, מלמדת בבינה (בעבר במכינות נוספות). חיה בתל אביב ומתגעגעת לירושלים. נשואה לגליל. חובבת עוגות שמרים וריצה לאורך הירקון.

יוסי שלס - מורה בראשון לציון
מורה בביה"ס הפתוח ברחובות, במרכז המחוננים בבאר שבע ומנחה מורים במכון הדמוקרטי. על פי רוב הוא משתדל ללמד אחרים כל מה שהוא מחפש תירוץ ללמוד בעצמו. בוגר תואר ראשון  בפילוסופיה ופסיכולוגיה באוניברסיטה העברית, לימודי תואר שני במחשבת החינוך באוניברסיטת בן גוריון, ומסלול לימודי "חינוך פתוח ניסויי" במכללת דויד ילין. יוסי נשוי ליפעת, ויחד היו בין מקימי הישוב הקהילתי "אליאב" בחבל לכיש, בו הם מגדלים את שלושת ילדיהם. יוסי מבשל ומשורר שירי חומוס ועורך טקסי חיים חילוניים.

WhatsApp Image 2023-02-14 at 17.21.36.jpeg
WhatsApp Image 2023-12-18 at 21.37_edite

ד"ר מירב מידן – מורה בבית ירח, עמק הירדן
מירב בעלת תואר ראשון במחשבת ישראל מהאוניברסיטה העברית ובעלת תואר שני ושלישי במגדר מאוניברסיטת בר אילן. המחקרים שכתבה עוסקים בתחום של מגדר וקבלה ושירת נשים תלמידות חכמים בימינו.
מירב הייתה שותפה בהקמת מכינה ישראלית במגדל העמק ומזה כעשור מלמדת בבית המדרש במדרשת השילוב בנטור. היא חברת קיבוץ עין גב, חיה בזוגיות עם ענב, אם לאוריה- נחשון ולאבישג. כשהיא לא לומדת או מלמדת (ורק אם לא קר מידי) אפשר גם למצוא אותה חותרת בסאפ בכנרת.

גיא פדה - מורה בבית ירח

חיפאי,נשוי לרויטל ואבא לנעה ואבגיל. מגדל באהבה גם כלבה וחתול. בעל תואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה. מרצה באוניברסיטה הפתוחה ועמית בקרן ברל כצנלסון. מלמד במכינות קדם צבאיות ותוכניות מנהיגות לצעירות וצעירים. מתעניין, חוקר (וכותב לא מספיק) בעיקר על כלכלה ופילוסופיה פוליטית. ממקימי המכללה החברתית-כלכלית ובעבר יו"ר שלה.
אוהב ללמד ואוהב ללמוד בעצמו תוך כדי הוראה.

WhatsApp Image 2023-12-18 at 09.35_edited.jpg
WhatsApp Image 2023-12-18 at 10.34.09.jpeg

ד"ר חן מנדל-אדרעי - מורה בתל אביב

חן היא חוקרת ספרות ומתמחה בספרויות יהודיות במזרח אירופה; קאנוניות ופופולריות; עבריות ויידיות. בוגרת האוניברסיטה העברית לתארים ראשון ושני, בעלת תעודת הוראה ממכון כרם לחינוך יהודי הומניסטי, ובעלת תואר שלישי מאוניברסיטת מרילנד, ארה"ב. בשנים האחרונות היא מרצה באוניברסיטה הפתוחה לספרות עברית ולהיסטוריה של יהודי מזרח אירופה, ובימים אלו היא עמיתת ליידי דיוויס לבתר-דוקטורט באוניברסיטה העברית בירושלים.

יותם אביתר - מורה בתל אביב

אוהב את החיבור בין אנשים למושגים, בעיקר מושגים מורכבים שמשפיעים על חלקים משמעותיים בחיינו. האהבה הזו הובילה אותו ללמוד תואר ראשון במתמטיקה ופסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב ותואר שני בפילוסופיה באוניברסיטה העברית. יותם לימד קורסים שפיתח על האתיקה של שפינוזה, פילוסופיה של המסורת ומבוא לפילוסופיה במכינות קדם צבאיות, ועסק בהדרכת טיולים והנחיית קבוצות בארגונים חברתיים, בניהול קהילת בוגרי בית הספר למדעים ואמנויות בירושלים ובהובלת סמינרי מנהיגות לסטודנטים מחו"ל במסגרת המרכז למנהיגות של תכנית MASA. כיום, לצד הוראה ברוח צעיר יותם עובד במכון מחקר קטן ועצמאי בשם "המכון למחשבה ישראלית".

WhatsApp Image 2023-02-15 at 08.54.56.jpeg
bottom of page