רוח צעירה - תכנית מצטיינים במדעי הרוח

ד"ר זאב אליצור - ראש התכנית ומנהל העמותה

 

 זאב הוא מורה, חוקר ויזם חברתי. בעל תואר שלישי במחשבת ישראל מאוניברסיטת בן גוריון, תואר שני במדע הדתות ותואר ראשון במדעי המחשב ובתכנית אמירים למצטיינים מהאוניברסיטה העברית. לימד במשך השנים מחשבת ישראל ומדע הדתות במסגרות שונות מן התיכון ועד לאוניברסיטה, יזם ופיתח תכניות לימודים בספרות חז"ל ומדעי הרוח. נמנה על מקימי המגמה למצטיינים במדעי הרוח בתיכון הישראלי למדעים ולאמנויות. מגדל ארבעה ילדים וחובב ריצה.

אילן ארונין - מנהל אדמיניסטרטיבי

 

אילן הוא בוגר המחזור השני במגמה למצטיינים במדעי הרוח בתיכון הישראלי למדעים ולאמנויות. כיום הוא סטודנט לתואר שני באוניברסיטה העברית, במסגרת בית ספר מנדל לתלמידים מצטיינים. את מחקרו הוא כותב בנושא ההיסטוריה של הרפואה במזרח התיכון. את התואר הראשון עשה גם כן בעברית, בהיסטוריה ובלימודי המזרח התיכון. בשירותו הצבאי לימד ערבית מדוברת. בעל חיבה עזה לשפות, לתה ולוויסלבה שימבורסקה. 

32252953_942413815937898_843540643610361
רוח צעירה - תכנית מצטיינים במדעי הרוח

יהודה גזבר - מורה, ירושלים

 

יהודה בעיקר כותב וקורא. מעבר לכך הוא נשוי למרב, בעלים גאה לדובצ'ק (כלבלב קטן וקצת טיפשון) ומנהל עסק עצמאי בשם 'לכתוב', להנחיית וליווי כתיבה. בוגר לימודי הוראה, תסריטאות ופיתוח מנהיגות. עבר בעברו בהנחיית כתיבה אקדמית, בין היתר במרכז האקדמי שלם. בזמנו הפנוי הוא מבשל מרקים.

c82b926d-568b-474c-9f9d-30a7f1e469bf_edi

נוהר זעפרני - רכזת דיגיטל ושיווק

 

בוגרת המחזור הראשון של תכנית רוח צעירה. פעילה בארגון "הספוקנוער" - ארגון שמשתמש באמנות הספוקן וורד: שירה מדוברת, ככלי לביטוי ויצירת מרחב בטוח ונטול שיפוטיות עבור בני נוער. אוהבת שירה, קפה, ואת הרמב''ם.

reader card yamit.jpg

ד"ר ימית רחמן שרירא - מורה, ירושלים

ימית היא חוקרת אמנות, עליה לרגל ומקומות קדושים. בעלת דוקטורט מהאוניברסיטה העברית. דור שביעי בירושלים, בה אני חיה היום אחרי תקופות בברלין ובפילדלפיה. צמחונית במשך רוב שנות-חיי, מתעניינת בבני אדם, באמנות, ובקשרים ביניהם. קוראת המון והכל, ואוהבת בעיקר סופרים ישראליים, ואת ג.מ. קוטזי. רואה באמנות ובדימויים חזותיים, לא רק אילוסטרציה לטקסט אלא מדרש בפני עצמו שנושא בחובו אמירה אידיאולוגית ביחס לנושא המתואר. ביחד עם דני מגדלת באהבה את ינאי והלל.

 

 

 

יוליה פורשיק - מורה, תל-אביב

מתגוררת בתל אביב.סטודנטית לתואר שני בתכנון עירוני בחוג לגאוגרפיה וסביבת האדם, הצטרפה למעבדה לעיצוב עירוני בשנת 2016. בעלת תואר ראשון בביולוגיה ופילוסופיה במסגרת המסלול "לחקר התודעה" מאוניברסיטת תל אביב. עבדה מספר שנים במסגרות שונות בחינוך הבלתי פורמאלי ביניהן ארגון בינ"ה ותכנית ברונפמן.

ד"ר דפנה הורניק - מורה, אשדוד

בעלת תואר דוקטור מאוניברסיטת קורנל בלימודים רומאניים ולימודי מגדר, תואר שני מאוניברסיטת קלגרי ותואר ראשון בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית. מתמחה בספרות ותרבות דרום אמריקאית עם דגש בשאלות של מרחב, סובייקטיביות ומגדר. לימדה ספרדית, אנגלית, ספרות ומגדר באוניברסיטאות שונות בעולם. גרה בצפון ובדרום אמריקה במהלך הלימודים. מאז חזרתה לארץ מגדלת שני ילדים שובבים ובזמנה החופשי לומדת לפוסט-דוקטורט באוניברסיטה העברית.

צבי לובושיץ - מורה, תל אביב

צבי גר בירושלים ומחלק את זמנו בין למידה ועשיה חינוכית. את התואר הראשון עשה במכללת הרצוג לחינוך ואת השני בחוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית. כעת הוא דוקטורנט בחוג למדעי הדתות ומתמחה במיסטיקה יהודית בעת החדשה. בשנים האחרונות עסק בהדרכת קבוצות, הוראה במסגרות שונות ומחקר מדיניות חינוך ב'פורום קהלת'. מתנייד לרוב על אופניים ומגדל עציצים על המרפסת.
 

תמונה שלי 3.jpg
שגיא דרורי - מורה, ראשון לציון

בן 32, נשוי באושר לילי ואב לפלג הקטנה, כיום גר במוצא עלית שבהרי ירושלים ובמקור מקיבוץ מעגן על שפת הכנרת.

בעל תואר ראשון בחינוך ופוליטיקה וממשל ותואר שני בספרות עברית מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. כותב תזה על "מועקת החילוניות" בספרות העברית ובעל תעודת הוראה באזרחות ממכון "כרם" לחינוך יהודי הומניסטי בירושלים.

בשלוש השנים האחרונות ריכזתי את תכנית שנה ב' במכינה קדם צבאית אדרת וכיום אני מלמד במגוון מסגרות פורמליות ובלתי פורמאליות שונות ביניהן  "רוח צעירה", הישיבה החילונית עין כרם של "בינה", "בקהילה" ובבית הספר למחוננים ומצטיינים "מרחבים". 

sagidrori85@gmail.com

ד"ר נדב צבר- מורה, ירושלים
IMG_20181011_094108.jpg

נדב מתגורר ברחביה, נשוי לשיפי ואב לשקד הרך. בעל תואר שלישי בבלשנות מהאוניברסיטה של העיר ניו יורק, תואר שני בבלשנות ותואר ראשון בפילוסופיה ובמדעי הקוגניציה מהאוניברסיטה העברית. חוקר סמנטיקה, במיוחד של מילים בעלות משמעויות קרובות. בשנה האחרונה עבד על פוסט-דוקטורט. מאז שחזר לארץ מלמד אנגלית ופילוסופיה בתיכון הניסויי בירושלים, ועברית ואנגלית כשפות זרות באוניברסיטה העברית. מתנייד בעיר בהליכה או באופניים, חובב יוגה, מוסיקת רוק, ותוכניות וספרים לילדים.

nadavs@hanisui.school

לימור אדלר - מורה, תל-אביב
WhatsApp Image 2018-10-21 at 11.01.46.jp

לימור היא בוגרת תכנית אמירים למצטיינים במדעי הרוח, ובעלת תואר ראשון ושני במשפטים מהאוניברסיטה העברית. בעברה הייתה יועצת פרלמנטרית בכנסת, וכיום היא עורכת דין המתמחה במשפט מסחרי, אנרגיה ורגולציה. הנחתה סדנאות לנוער במסגרות שונות, כמו גם סטודנטים בכתיבה אקדמית. גרה בתל אביב, מאמינה שטוב ללמוד שירה בעל פה, אוהבת לקרוא ולכתוב ומשתדלת ללכת להופעה אחת בשבוע.

עופר מרגלית - מורה, אשדוד
תמונה עופר מרגלית.jpg

אדם, מורה, ותלמיד. בעל ניסיון עשיר במסגרות הדרכה, חינוך והוראה החל מהשירות הצבאי ועד היום. מלמד בתיכון מזה 12 שנים ובמקביל מלמד גם במסגרות קדם-צבאיות. מתעניין בנושאי פילוסופיה יהודית ואתיקה של אחריות לאחר השואה, וכותב בנושאים אלה דוקטורט באוניברסיטת ת"א. מאוד נהנה מתחום ההוראה ובמיוחד מהאינטרקציה עם שכבת הגיל בה הנפש עוד ערה ובעלת תעוזה כלפי השאלות הגדולות של החיים. אני מאמין כי המורה יכול וצריך להיות דמות משמעותית בחייו של התלמיד, דמות מנחה ומדריכה בנתיבי האתגר המורכב הנקרא חיי אדם.  

carpinteiro85@gmail.com

תחיה פרומן- מורה, ירושלים

תחיה היא תלמידה ומורה. דוקטורנטית בחוג למחשבת ישראל באוניברסיטת בן גוריון, ומלמדת תנ''ך ומחשבת ישראל באולפנת נגה של רשת אמי"ת ובמכינות הקד''צ של שלוחת אדרת. מתעניינת בספרות, דת, היסטוריה ופילוסופיה, ובמה שקורה לאדם כשהוא נפגש בכל אלה. 

​בזמנה הפנוי מחבקת חמישה ילדים יחד עם נטעיה האיש היקר שלה.

tchiya.froman@gmail.com