ההרשמה לתכנית המצטיינים לשנה"ל תשע"ט נפתחה!

למילוי טופס הרשמה לחצו כאן.

שאלות? צרו קשר ונשמח לענות.

אנו מאמינים בחברה ישראלית בעלת עומק תרבותי המתבסס על השכלה הומניסטית רחבה. כדי להתמודד עם האתגר התרבותי של מדעי הרוח יש למצב מחדש את מדעי הרוח כתחום הצטיינות.

לימודים הומניסטיים ברמה גבוהה דורשים מהתלמידים לפתח מיומנויות קריאה, כתיבה, שיחה וחשיבה מתקדמות ולהיות מוכנים להשקיע מאמץ ועבודה בפיתוח ובשימוש במיומנויות אלה. כן הם מחייבים מפגש והתמודדות של התלמידים עם טקסטים ראשוניים בעלי ערך הנקראים בשפת המקור או בתרגום איכותי. לימודים כאלה דורשים קיום דיאלוג רלוונטי, מעצב, זהותי ואישי בכיתה סביב הטקסטים הנקראים שבו נבחן עולמם הפנימי של התלמידים: אמונותיהם, דעותיהם, שאיפותיהם וערכיהם.

מאז שנת הלימודים תשע"ה אנו מפעילים תכנית לתלמידי תיכון מצטיינים במדעי הרוח בשני מרכזים אזוריים – ירושלים וראשון לציון. השנה (תשע"ח) הקמנו שני מרכזים נוספים - באשדוד ובתל אביב. התכנית מאתגרת ותובענית ומבוססת על פיתוח כישורי קריאה וכתיבה עיונית. שותפים בה האוניברסיטה העברית, הספריה הלאומית, משרד החינוך (אגף מחוננים ומצטיינים והמזכירות הפדגוגית) ועיריות ירושלים, ראשון לציון, תל אביב ואשדוד. התלמידים באים מרקעים חברתיים שונים ומכל מגזרי החברה הישראלית.

אנו שותפים גם בהכנת תכנית מצויינות במדעי הרוח בבית ספר פלך בירושלים, ובקהילת מורים הומניסטית שהחלה לפעול בשנת הלימודים תשע"ז בירושלים כחלק מפרוייקט מורים מובילים.

אנו שואפים לפתוח סניפים נוספים של תכנית המצטיינים האזורית – בפריפריה ובמרכז; וכן להרחיב את פעילותנו במעגלים רחבים יותר: תכניות מצויינות בית ספריות בתיכונים, מסגרות העשרה לחטיבות ביניים, קהילות והשתלמויות מורים.

נשמח לפעול יחד עם גורמים נוספים לטיפוח מדעי הרוח כתחום הצטיינות ברחבי הארץ.