top of page
רוח צעירה - תכנית מצטיינים במדעי הרוח
טלי אשר

 

טלי אשר חוקרת את תפקידן של ספריות כסוכנות שינוי תרבותיות בחברה הישראלית. היא משמשת כמרצה וכיועצת אקדמית במוסדות להכשרת מורים. ניהלה תהליך להטמעת גישתו החינוכית של יאנוש קורצ'אק במערכת החינוך, הובילה תהליכי פיתוח ידע והכשרה במכון לחינוך דמוקרטי, ובעיקר שגררה ספרות לילדים, נוער, סטודנטים וקשישים. לטלי תואר ראשון במדע המדינה ובספרות עברית ותואר שני בספרות עברית מהאוניברסיטה העברית, והיא בוגרת התכנית להכשרת מנהלים בסמינר הקיבוצים ובית הספר למנהיגות חינוכית במכון מנדל. יחד עם החצי השני מגדלת שלָשָה. יחד עם השביעיה הסודית קוראת ורוכבת.

Sophie-Pfeffer.jpg
סופי פפר

 

סופי פפר היא מורה ומחנכת, עמיתת בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית. היא מנהלת את בית הספר פלך בירושלים. במסגרת תפקידיה החינוכיים והפדגוגיים השונים בפלך יזמה כתיבת תכניות לימודים ייחודיות  בחינוך, במדעי הרוח, בתנ"ך ובתולדות האמנות. בעבר לימדה במדרשת לינדנבאום, שבה שימשה רכזת תכנית תנ"ך ובמתן. לסופי תואר במקרא ובתולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית. היא בוגרת התכנית להכשרת מנהלים של מכון אבני ראשה.

שמיר יגר

 

שמיר יגר הוא איש חינוך ויזם. כיום משמש כראש תחום היסטוריה במט"ח, מרכז לטכנולוגיה חינוכית. הקים את "התחרות הישראלית להיסטוריונים צעירים" - יוזמה לעידוד למידת חקר מבית מרכז זלמן שזר, משרד החינוך והרשת האירופית EUSTORY וקודם לכן היה שותף בצוות המייסד של בית הספר "חברותא". לשמיר תואר ראשון בהיסטוריה כללית ופילוסופיה כמו גם תואר שני בהיסטוריה כללית (בהצטיינות יתרה), שניהם מאוניברסיטת חיפה. בימים אלו מסיים כתיבת דוקטורט באוניברסיטת העברית אודות במערכת החינוך ברייך השלישי. בוגר בית הספר מנדל למנהיגות חינוכית.

ג'וזיה.JPG
ג'וזיה רוטנברג

ג'וזיה רוטנברג עובד כמשקיע ושימש כיועץ בשווקים בינלאומיים תוך התמחות בחברות עם בעיות נזילות. היה שותף בחברת השקעות בינלאומית ובמסגרת זו היה אחראי על פעילות החברה באירופה במשך עשור כולל השקעות של מעל מיליארד דולר, והקים את פעולותיה בארץ ובלונדון. ג'וזיה חבר בועד המנהל של בית ספר פלך ועמותת דף חדש ומשרת כיו"ר של פורום המזרח התיכון בישראל. הוא מתגורר בירושלים עם אשתו וחמשת ילדיו.

אוריה שמלצר

אוריה שמלצר  משמש כמנהל אדמינסטרטיבי בבית הספר פלך. בוגר ישיבת מעלות ושיח יצחק ומשמש כמזכיר המכון להוצאת כתבי הרב שג"ר. מוסמך מגמת סוציולוגיה של החינוך מהאוניברסיטה העברית. נשוי לצאלה וביחד מגדלים ארבע ילדים בכפר אדומים.

image.png
שירה בן ששון פורסטנברג

שירה בן ששון פורסטנברג היא סמנכ"לית ומנהלת מחלקת הפיתוח בקרן החדשה לישראל. ילידת ירושלים, בעלת תואר שני באנתרופולוגיה מהאוניברסיטה העברית. שירה שימשה כרכזת מענקים בקרן החדשה לישראל ורכזת פרויקט הפלורליזם בשתיל. ניהלה את "מכון על משמר הכנסת" בתנועה המסורתית. שירה ריכזה את יוזמת iRep לקידום חופש בנישואין בפדרציות היהודיות בצפון אמריקה, ועבדה במרכז המחקר והמידע של הכנסת. חברה ב"הקהל- מניין שויוני בקעה" גרה בירושלים, עם יאיר, וילדיהם שי מעין ואושרי.      

WhatsApp Image 2022-09-18 at 13.31.27.jpeg
לימור אדלר​

לימור אדלר היא סמנכ"לית התפעול העסקי של הסטרטאפ היילו, בו היא מובילה את האופרציה הגלובלית. קודם לכן, היא עבדה כעורכת דין והתמחתה בעסקאות אנרגיה בינ"ל, וכן שירתה במספר תפקידי יועצת בכנסת. ללימור הייתה הזכות ללמד בתכנית רוח צעירה במשך שנתיים, וכן ללמד כתיבה אקדמית במסגרות חינוכיות שונות. היא מחזיקה בתואר ראשון ובתואר שני במשפטים, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובוגרת תכנית אמירים למצטיינים במדעי הרוח. מאמינה שטוב ללמוד שירה בעל פה.

bottom of page